Background

RODO – 3 automatyzacje od Elevato, które ułatwią Ci życie

RODO – 3 automatyzacje od Elevato, które ułatwią Ci życie

Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych obowiązuje od 2018 roku. Zgodę na przetwarzanie danych musi wyrazić każdy kandydat biorący udział w procesie rekrutacyjnym. RODO reguluje nie tylko sposób, w jaki dane zostaną przetworzone, ale także co zrobić, gdy okres ich przechowywania minie. Nie ma przy tym miejsca na przekroczenia terminu, ponieważ w razie audytu UODO czekają wysokie kary. Manualna kontrola zgód pochłania cenne zasoby, dlatego nasze automatyzacje dużą część mozolnej pracy wykonają za Ciebie. Zerknij, jak pomożemy Ci z RODO.

Optymalizuj koszty rekrutacji dzięki Elevato

Optymalizuj koszty rekrutacji dzięki Elevato

Zarządzanie kosztami to ważny temat dla każdego przedsiębiorstwa, które chce funkcjonować na rynku i dalej się rozwijać. Szczególnie teraz, kiedy gospodarka i cały rynek kapitałowy działają w trybie niepewności. To zagadnienie pojawia się również w rozmowach z menedżerami i specjalistami do spraw rekrutacji, które prowadzimy w Elevato. W ostatnim czasie jednym z najczęstszych pytań, które otrzymujemy, brzmi: “Czy Wasz system ATS umożliwi mi ewidencję kosztów rekrutacji oraz ich raportowanie?”
Skrócona wersja naszej odpowiedzi to: TAK! Natomiast jej rozszerzoną wersję znajdziesz poniżej. Zapraszamy do lektury!

Jakie możliwości sourcingu daje Ci Elevato?

Jakie możliwości sourcingu daje Ci Elevato?

Sourcing jest skuteczną i szybką metodą dotarcia do stargetowanej grupy kandydatów, którzy aktywnie nie poszukują pracy. Nie polega on na biernym oczekiwaniu na aplikacje i przeglądaniu CV, dostarczonych do firmy w odpowiedzi na ogłoszenie o pracę.

Synchronizacja logowania z Elevato – wygoda dla rekruterów i menedżerów!

Synchronizacja logowania z Elevato – wygoda dla rekruterów i menedżerów!

Ostatnio na naszym blogu pisaliśmy o synchronizacji konta Elevato z kalendarzem od Microsoft 365 i Google Workspaces, z której korzysta już coraz więcej rekruterów. Dzięki temu organizacja pracy przenosi się na zupełnie inny, wygodniejszy i sprawniejszy poziom – co oczywiście ułatwia codzienną pracę. Jednak mówiąc o możliwościach, jakie daje Elevato, nie sposób nie wspomnieć o synchronizacji logowania z naszym systemem ATS. Wyjaśniamy, dlaczego warto zdecydować się na wdrożenie takiej integracji.

Jak wdrożyć działania #peoplefirst w rekrutacji? Wywiad z Zespołem Rekrutacji Red Sky

Jak wdrożyć działania #peoplefirst w rekrutacji? Wywiad z Zespołem Rekrutacji Red Sky

Dziś większość rekrutacji odbywa się w sposób zdalny, a rekruterzy coraz chętniej sięgają po rozwiązania, które dzięki automatyzacji, voicebotom czy chatbotom pozwalają między innymi skracać czas potrzebny na analizę aplikacji od kandydatów. Jak w tym wszystkim zadbać o odpowiednie candidate experience i przede wszystkim nadać ludzką twarz procesowi rekrutacji? Sposób na to znalazł zespół rekrutacji w firmie Red Sky, czyli Roksana, Ewa, Ola i Kuba. Swoją perspektywą i doświadczeniami podzielili się w krótkim wywiadzie.

Jak oszczędzić czas dzięki synchronizacji kalendarza z Elevato?

Jak oszczędzić czas dzięki synchronizacji kalendarza z Elevato?

Kalendarz jest jednym z niezbędnych narzędzi w trakcie prowadzenia rekrutacji w firmie. Rekruterzy mogą dzięki temu zaplanować każdą rozmowę kwalifikacyjną, dodawać uwagi do konkretnych spotkań oraz uporządkować cały proces. Dużym plusem jest również możliwość edytowania kalendarza przez cały zespół – pozwala to na dodawanie wydarzeń przez każdego z członków. Każdy ma wgląd w naniesione zmiany i może każdy dzień pracy modyfikować na bieżąco. Niezależnie od tego, czy Twój firmowy kalendarz działa na Microsoft Office 365 czy na Google Workspaces, mamy dla Ciebie propozycję, która z pewnością usprawni Twoją codzienną pracę!

Pomoc w procesie rekrutacji – wygodna wtyczka WhenX dla Google Chrome

Pomoc w procesie rekrutacji – wygodna wtyczka WhenX dla Google Chrome

Spędzasz zdecydowanie zbyt dużo czasu na wyszukiwaniu kandydatów? Zdarza Ci się, że zapominasz, czy dany profil na LinkedInie był już przez Ciebie wcześniej odwiedzany? Wprowadza to ogromne zamieszanie i powoduje stratę cennego czasu, prawda? Spieszymy z poinformowaniem Cię, że powstało narzędzie, które pozwoli na “ogarnięcie” tego chaosu!

Jak pozyskiwać CV na wydarzeniach stacjonarnych?

Jak pozyskiwać CV na wydarzeniach stacjonarnych?

Targi pracy czy też dni otwarte wracają do gry po przerwie spowodowanej pandemią. Są to wydarzenia, które przyciągają specjalistów w branży oraz potencjalnych nowych pracowników na rynku pracy. Jeżeli jesteś wystawcą na takim evencie i starasz się pozyskać nowego pracownika lub stażystę, mamy dla Ciebie ciekawą i kreatywną propozycję!

Postaw na sprawdzony system ATS

Zobacz, jak elevato wspiera rektuterów i pozwala skrócić czas rekrutacji!

Umów demo
Girl

Pobierz nasz
darmowy poradnik

Dowiedz się, jak krok po kroku przeprowadzić proces rekrutacji, który zakończysz sukcesem!

Pobierz poradnik

Polityka prywatności

Copyright © 2022 Elevato S.A.