Proces rekrutacji nowych pracowników obejmuje wiele złożonych etapów. Jednym z nich jest stworzenie zachęcającego ogłoszenia i umieszczenie go w miejscu, które przyciągnie wielu odbiorców. Podpowiadamy, gdzie zamieścić ofertę pracy, by dotrzeć do jak największej liczby kandydatów.

Jak napisać dobre i skuteczne ogłoszenie rekrutacyjne?

Zobacz webinarium i dowiedz się, jak stworzyć idealne ogłoszenie, które przyciągnie najlepszych kandydatów!

Laptop
Ikona kina
Ikona Teczki
Ikona Wykresu

Portale z ogłoszeniami lokalnymi

Portale z ogłoszeniami lokalnymi to wszystkie strony internetowe, umożliwiające dodawanie przeróżnych anonsów z podziałem nie tylko na kategorie, ale także lokalizację. Zastanawiając się nad tym, gdzie najlepiej umieścić ogłoszenie o pracę, warto zdecydować się na to rozwiązanie. Serwisy z ogłoszeniami lokalnymi cieszą się ogromną popularnością, przede wszystkim ze względu na różnorodność usług. Oferty sprzedażowe, matrymonialne, usługowe aż w końcu dotyczące pracy – możliwość odnalezienia wszystkiego w jednym miejscu sprawia, że nawet nie szukając aktywnie zatrudnienia, podczas przeglądania serwisu można ze zwykłej ciekawości zajrzeć i do tej kategorii.

To także idealne miejsce do poszukiwania osób zainteresowanych pracą za granicą. Portale dedykowane Polakom mieszkającym w Wielkiej Brytanii, Niemczech czy jakimkolwiek innym kraju zrzeszają ogrom użytkowników, dzięki czemu ogłoszenie trafia bezpośrednio do najbardziej zainteresowanych nią i przede wszystkim dużej grupy osób.

Portale z ofertami pracy

Ponad 20 stron praktycznej wiedzy i wskazówek!

Pobierz przewodnik „Jak wybrać i wdrożyć system ATS?”

Ikona książki

Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, aby wybrać najlepszy system ATS?

Jak wybrać i wdrożyć system ATS? Przewodnik dla rekruterów

Portale z ogłoszeniami lokalnymi nie są jednak jedynymi, na których można zamieścić oferty pracy. Poszukiwania kandydata idealnego warto także rozpocząć od serwisów dedykowanych właśnie szukaniu i proponowaniu zatrudnienia. Dzięki takowej „specjalizacji” portali pracodawcy zyskują dostęp do wyjątkowo dużej ilości kandydatów – mogą nie tylko publikować swoje własne oferty, ale także samodzielnie odpowiadać na anonse osób szukających pracy.

Jeśli zastanawiasz się, gdzie dodać ogłoszenie o pracę, by znaleźć idealnego kandydata na stanowisko specjalistyczne, portale dedykowane ofertom pracy takie jak Pracuj czy PracaZaRogiem będą najlepsze. Dzięki skupieniu się wyłącznie na tej kategorii serwisy te oferują bardzo dobre tagowanie. Możesz więc oznaczyć swoje ogłoszenia jako dedykowane transportowi, produkcji czy księgowości.

[

7 stron merytorycznej wiedzy o HR za free!

Pobierz darmowy eBook “Jak napisać dobre i skuteczne ogłoszenie”

Ikona książki

Dowiedz się, jak pisać oferty pracy tak, aby znaleźli ją najlepsi kandydaci!

eBook o wiedzy HR

Agencje pracy

Kosztowna, ale skuteczna odpowiedź na pytanie, gdzie zamieścić ofertę pracy. Dobre agencje pracy zrzeszają ogromną ilość osób szukających zatrudnienia. Ich zdecydowaną zaletą jest pośredniczenie w procesie rekrutacji; pomagają bezrobotnemu w znalezieniu odpowiedniego ogłoszenia, tym samym dostarczając pracodawcy idealnych kandydatów na stanowisko. Ta forma rekrutacji wymaga jednak odpowiedniego wynagrodzenia usług agencji, często znacznie droższego od portali ogłoszeniowych.

Media społecznościowe

Social media to darmowa metoda na publikację swojego ogłoszenia, gwarantująca jego duże zasięgi. Osób używających Facebooka, Instagrama czy LinkedIn każdego dnia są tysiące. Choć ostatnie z mediów jest dedykowane biznesowi, to pierwsze dwa stają się dodatkowym dostępem do osób, które nie szukają pracy w sposób aktywny. Post informujący o poszukiwaniu pracowników, czy to opublikowany na fanpage firmy, czy na story, wyświetli się obserwującemu całkowicie przypadkowo i może zachęcić go do podjęcia pracy. Przy okazji pracodawca uzyskuje podstawowe informacje na temat kandydata, gdy ten kontaktuje się bezpośrednio przez wspomniane social media.

Odkryj Elevato! Sprawdź, co potrafi nasz ATS!

Śmiało! Już nie możemy się doczekać, żeby pokazać Ci wszystkie super moce Elevato 😊.

Kobieta z rękami przy twarzy

Media społecznościowe dają dodatkowe możliwości poprzez utworzenie zakładki kariera na profilu pracodawcy czy publikację bezpłatnych ogłoszeń w grupach dedykowanych ofertom pracy. Zrzeszają one nawet po kilkaset tysięcy użytkowników, a samych grup jest kilkaset: lokalnych, uzależnionych od branży, stanowiska czy ogólnych. Wszystkie z wyżej wymienionych metod publikacji ogłoszeń dają możliwość wykupienia im reklamy. Warto skorzystać z tej możliwości, by mieć pewność, że oferta trafi do jak największej ilości osób i nie zniknie na dużym rynku pracodawców.

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!