Mamy to! Nasz ATS jest zintegrowany z największym portalem zrzeszającym specjalistów z całego świata. Co integracja Elevato z LinkedIn oznacza dla naszych klientów?

LinkedIn – start dla każdego rekrutera

LinkedIn ma ogromny potencjał. Pozwala na zawieranie wartościowych znajomości, wymianę wiedzy, rozwój zawodowy czy znalezienie osoby, która skutecznie wzmocni Twój zespół. Liczby, które świadczą o potędze tego kanału, to między innymi:

  • miliard – tylu użytkowników korzysta z LinkedIn na całym świecie (to tak, jakby wszyscy mieszkańcy Polski założyli tam konta… 24 razy! Nie bierz tego do serca – pamiętajmy, że jedna osoba może mieć tylko jeden profil),
  • 6 nowych zatrudnień ma miejsce… co minutę,
  • 67 milionów osób szukających pracy odwiedza LinkedIn w każdym tygodniu,
  • 41 000 – tyle umiejętności można znaleźć na LinkedIn-ie.

Jeśli szukasz osoby z rzadkimi kompetencjami (np. z językiem koreańskim, z językiem programowania Whitespace – tak, jest taki), to jest duża szansa na to, że znajdziesz ją tutaj.

Na czym polega integracja LinkedIn z Elevato?

W ogromnym skrócie: kiedy stworzysz ofertę pracy, możesz opublikować ją na profilu firmowym na LinkedIn (wystarczy, że dodasz identyfikator swojej firmy na LinkedIn – company ID – w ustawieniach Elevato).

Ale to nie wszystko.

Oferta pojawi się także w ogłoszeniach limitowanych w zakładce „Praca”. LinkedIn Limited Listings to darmowe oferty pracy, które widzą tylko aktywni kandydaci (oferty, które trafią do osób pasywnych, są dodatkowo płatne – i tu możesz się skontaktować z Kamila S. Kucharska). Twoje ogłoszenie będzie skierowane do tych użytkowników, które w swoim profilu mają doświadczenie i umiejętności odpowiadające profilowi kandydata.

Aby tak się stało, koniecznie określ kryteria, takie jak:

  • lokalizacja,
  • branża,
  • poziom doświadczenia,
  • wymagane umiejętności.

Od momentu, w którym klikniesz przycisk „Publikuj”, LinkedIn potrzebuje 24 godzin na weryfikację Twojego ogłoszenia. Jeśli proces ukończy się pomyślnie, oferta pojawi się w portalu. Szukający pracy, pasujący do profilu kandydaci będą mogli złożyć aplikację, która trafi bezpośrednio do ATS-u. Proste, prawda?

Koniec z ręcznym wklejaniem treści, koniec z nieprecyzyjnym targetowaniem grup docelowych i… koniec z ręcznym wycofywaniem ogłoszenia. Dzięki integracji wystarczy wycofać publikację oferty w ATS-ie, a automatycznie zniknie również z LinkedIn.

Korzyści z integracji Elevato z LinkedIn

Jesteśmy pewni, że dostrzegasz plusy wynikające z integracji, ale dla ich ugruntowania – podkreślmy 3 najważniejsze.

  1. Oszczędność czasu, czyli królowa każdej listy! W końcu od tego jest automatyzacja, prawda? Publikacja ofert pracy na LinkedIn bez dodatkowego wysiłku pozwala skupić się na innych ważnych zadaniach. 
  2. Zwiększenie zasięgu i lepsza segmentacja, ponieważ Twoje ogłoszenia zobaczy szeroka grupa aktywnych kandydatów. Z kolei określenie kryteriów selekcji pozwoli  precyzyjnie dotrzeć do odpowiednich kandydatów.
  3. Łatwość zarządzania, ponieważ integracja LinkedIn z Elevato umożliwia łatwe administrowanie ogłoszeniami i monitorowanie ich efektywności. Wszystkie statystyki w jednym miejscu, gotowe do analizy.

Integracja z LinkedIn to nie jedyna funkcja, dzięki której Elevato ułatwia pracę rekruterom. Chcesz poznać ich więcej? Umów się na darmową prezentację! Usprawnij proces rekrutacji i zaoszczędź swój czas!

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!