ATS elevato ułatwia i przyspiesza wszystkie etapy pozyskiwania pracowników, począwszy od przygotowywania i publikacji ogłoszeń, przez prowadzenie komunikacji z uczestnikami rekrutacji, po tworzenie i zarządzanie bazą kandydatów. Funkcjonalności systemu są na bieżąco udoskonalane i rozbudowywane, między innymi o integracje z portalami i agregatorami ofert pracy. Obecnie, poza OLX, StepStone i Indeed, elevato zintegrowane jest także z agregatorami Adzuna i Jooble. Integracja z wyszukiwarkami znacząco usprawnia rekrutację i przede wszystkim zapewnia dotarcie do większej liczby kandydatów.

Integracja z wyszukiwarkami: elevato zwiększa efektywność rekrutacji

Ponad 20 stron praktycznej wiedzy i wskazówek!

Pobierz przewodnik „Jak wybrać i wdrożyć system ATS?”

Ikona książki

Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, aby wybrać najlepszy system ATS?

Jak wybrać i wdrożyć system ATS? Przewodnik dla rekruterów

Indeed, Jooble i Adzuna zaliczają się do tzw. job search engine. Są to więc agregatory ofert pracy, pozyskiwanych z tysięcy stron internetowych, dedykowanych zatrudnieniu portali, firmowych stron Kariery, blogów, innych mediów. Dzięki temu kandydat w jednym miejscu ma dostęp do kompletu ogłoszeń. Może je filtrować według różnych kryteriów, jak np. branża, stanowisko, lokalizacja, data publikacji, preferowane umiejętności. Dodatkowo wyszukiwarki pozwalają mu na wygodne aplikowanie na daną ofertę pracy lub też przejście na stronę Kariery firmy. Jakie ma to znaczenie dla powadzonej rekrutacji?

Integracja z wyszukiwarkami: 5 korzyści dla rekrutera

 1. Automatyzacja publikacji ogłoszeń w czasie rzeczywistym w wielu mediach znacząco skraca ten etap rekrutacji.

  Elevato umożliwia szybkie i intuicyjne przygotowanie ogłoszenia. Pozwala też na dostosowanie go pod względem merytorycznym, prawnym i wizualnym do potrzeb konkretnej rekrutacji i oczekiwań kandydatów. Za pomocą elevato rekruter może publikować oferty pracy w czasie rzeczywistym. Udostępniać je na firmowej stronie Kariery, na Facebooku oraz na zintegrowanych serwisach, co znacząco skraca ten etap rekrutacji.

 2. Budowanie spójnej bazy kandydatów pozyskanych z wszystkich źródeł i procesów rekrutacyjnych z możliwością wykorzystywania jej w kolejnych rekrutacjach.

  Integracja z wyszukiwarkami sprawia, że dane aplikujących kandydatów trafiają do wspólnej bazy w ATS elevato. Dzięki temu odpowiednio oznaczone aplikacje z konkretnego źródła łatwo filtrować i wykorzystywać w następnych rekrutacjach.

 3. Zwiększanie ruchu na stronie Kariera sprzyja budowaniu świadomości marki pracodawcy wśród kandydatów.

  Wyszukiwarki ofert pracy przekierowują na firmowe strony Kariery, co zwiększa na nich ruch. Równocześnie jednak wpisuje się w strategię employer bandingową.

 4. Usprawnienie składania aplikacji przez kandydatów i tym samym kreowanie pozytywnego candidate experience.

  Wyszukiwarka ofert pozwala kandydatom na wygodne aplikowanie. Jednocześnie jednak spływ aplikacji z wielu źródeł do jednej bazy przyspiesza proces selekcji przez rekrutera. Przekłada się to na pozytywne wrażenia kandydatów z procesu rekrutacji.

 5. Integracja z wyszukiwarkami zwiększa szanse na pozyskania najlepszego kandydata.

   

Wyszukiwarka ofert pracy

Nie trzeba pisać lub kopiować treści oferty pracy do formularzy na wielu serwisach. System elevato automatycznie wstawi treść ogłoszenia i je opublikuje wraz z odpowiednimi parametrami.

Job search engine

Indeed

Polska wersja tej najczęściej odwiedzanej strony poświęconej pracy – 4,5 mln wizyt miesięcznie, zawiera ponad 140 tys. ofert (styczeń 2020 r.). Indeed należy bowiem do dwóch najczęściej pobieranych aplikacji w Polsce. Ta wyszukiwarka ofert pracy funkcjonuje w 60 krajach świata.

Jooble

Portal generujący linki z ponad 6 tys. stron poświęconych pracy. Jest on wyposażony w zaawansowane narzędzia wyszukiwania według różnych kryteriów.

Adzuna

Ta wyszukiwarka ofert pracy, istniejąca od 2011 r., zawiera miliony ogłoszeń pochodzących z tysięcy stron internetowych. Jej wersja polska prezentuje 200 tys. ofert (styczeń 2020 r.). Oferuje zaawansowane opcje filtrowania, jak również prezentuje dane na temat rynku pracy.

Jak przeprowadzić proces integracji

Aby opublikować ofertę, nie musisz nic robić. Na zakładce Publikacje znajdziesz informacje o tym, gdzie oferta będzie widoczna.

elevato - zakładka Publikacje

Gdy stwierdzisz, że taką publikację chcesz wycofać (np. jest to ogólny formularz aplikacji) – do dyspozycji masz opcję Wyklucz.

elevato - zakładka Publikacje - integracja

Pamiętaj, że ogłoszenia nie będą widoczne od razu, agregatory dają sobie do 24h na ich publikację w ramach swoich serwisów. Z doświadczenia jednak wiemy, że działa to o wiele szybciej (6-8h).

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!