Targi pracy czy też dni otwarte wracają do gry po przerwie spowodowanej pandemią. Są to wydarzenia, które przyciągają specjalistów w branży oraz potencjalnych nowych pracowników na rynku pracy. Jeżeli jesteś wystawcą na takim evencie i starasz się pozyskać nowego pracownika lub stażystę, mamy dla Ciebie ciekawą i kreatywną propozycję!

Możesz wykorzystać materiały drukowane (chociażby takie jak ulotki) zawierające kod QR. Jeśli wyróżniasz się ciekawym stanowiskiem, designem materiałów oraz gadżetów, szansa na atrakcyjne aplikacje może zwiększyć się kilkukrotnie. Jednak, na czym dokładnie polega tworzenie kodów QR?

QR kody w rekrutacji

Kod QR (ang. Quick Response Code) to graficzna forma zapisu różnego rodzaju danych. Jest on coraz chętniej i częściej stosowany przez przedsiębiorstwa, aby ułatwić swoim klientom użytkowanie sprzętów lub aplikacji. Kod QR pozwala na zapis informacji o różnym charakterze. Może to być np. tekst, link do strony www, adres e-mail czy przełączenie do aplikacji.Tylko jak odnosi się to do procesów rekrutacyjnych i aplikowania na konkretne stanowiska pracy? Dzięki takim usprawnieniom kandydaci mogą w szybki i wygodny sposób zeskanować taki kod i trafić bezpośrednio do szczegółów oferty pracy lub formularza, a następnie zaaplikować. Brzmi to nieźle, prawda? Ręczne przepisywanie linków do oferty na telefonie czy tablecie jest niezwykle trudne, ale też męczące. Nie zawsze strony firm rekrutujących są czytelne i intuicyjne. Zdarza się, że odnalezienie oferty sprawia wiele problemów, ponadto nie zawsze linki przekierowujące na stronę oferty są dodane prawidłowo. Kody QR pozwalają kandydatom zaoszczędzić czas szukania oferty pracy i ułatwiają aplikowanie, a Twoja oferta wyróżnia się innowacyjnością wśród konkurencji.

Ponad 20 stron praktycznej wiedzy i wskazówek!

Pobierz przewodnik „Jak wybrać i wdrożyć system ATS?”

Ikona książki

Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, aby wybrać najlepszy system ATS?

Jak wybrać i wdrożyć system ATS? Przewodnik dla rekruterów

Jak stworzyć kod QR z Elevato?

Krok 1: Przejdź do wybranego projektu rekrutacyjnego, a następnie na zakładkę “Oferta pracy”. W prawym górnym rogu wybierz polecenie “Pobierz”, a następnie kliknij opcję “Kod QR”. 

Krok 2: Następnie musisz zdecydować, czy link ma prowadzić do szczegółów oferty pracy, czy do formularza aplikacji, a także wybrać wielkość grafiki (w pikselach).

Krok 3: System wygeneruje obraz w wybranej przez Ciebie konfiguracji i umożliwi jego zapis na dysku.

Przygotowaliśmy dla Ciebie krótki film instruktażowy, w którym pokazujemy każdy z wyżej wymienionych kroków niezbędnych do stworzenia Twojego własnego kodu QR

https://www.youtube.com/watch?v=-lSigbm1YoI

Firmy prześcigają się w wykorzystywaniu nowoczesnych technologii. Nie wyobrażamy sobie teraz codziennego funkcjonowania bez “ułatwiaczy” życia. A właśnie takie elementy dostarcza Elevato w procesie rekrutacji! Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z naszymi doradcami i zobacz, jak możesz usprawnić swoje rekrutacje z Elevato!

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!