Dwa identyczne procesy rekrutacyjne na różne stanowiska nie zdarzają się często. Zupełnie inaczej będzie wyglądała rekrutacja specjalisty zajmującego się cyberbezpieczeństwem, inaczej operatora wózka widłowego. Choć te dwie osoby może łączyć to, że to Ty je zrekrutujesz. Dlatego udostępnienie naszym użytkownikom możliwości konfigurowania procesów rekrutacyjnych z Elevato potraktowaliśmy priorytetowo. Twój czas jest cenny, lubimy go oszczędzać. Jak zrobiliśmy to tym razem? Już odpowiadamy.

Dopasuj proces do swoich potrzeb

Proces rekrutacyjny może mieć dwa etapy. Ale jeśli jest skomplikowany, nie ma górnych limitów. Od wpłynięcia CV do podjęcia ostatecznej decyzji o zatrudnieniu może wydarzyć się bardzo wiele. Im bardziej skomplikowany proces, tym więcej etapów, im więcej etapów, tym więcej do pamiętania, a być może i osób decyzyjnych.

W Elevato możesz dodawać, usuwać i opisywać (a nawet kolorować) etapy zależnie od Twoich potrzeb. O niczym już nie zapomnisz ani niczego nie pominiesz. A dzięki opcji pokolorowania statusu, bez czytania nagłówka sprawdzisz, w którym miejscu danego procesu jesteś. Jak zmienić status? Możesz to zrobić na kilka sposobów. Najprostszym z nich jest metoda „przeciągnij i upuść”, która jest dostępna z poziomu widoku kanban, o którym pisaliśmy jakiś czas temu.

Pamiętaliśmy o miejscu na rekomendacje od managerów. Dzięki temu wszystkie kluczowe informacje dotyczące danej rekrutacji znajdziesz w jednej lokalizacji.

Wygodnie, prawda? 

Zapisz szablon na później

Masz przed sobą perfekcyjnie skonfigurowany szablon dotyczący rekrutacji. Przełożeni przekazują Ci konieczność otworzenia procesu na różniące się szczegółami stanowisko. Ach, gdyby tylko dało się skopiować szablon i uzupełnić go o te niuanse! Ale zaraz zaraz. Przecież w Elevato się da! Zapisz szablon jako domyślny i korzystaj z niego, kiedy tylko będzie taka potrzeba.

W zależności od grupy stanowisk lub charakterystyki jednego z nich, możesz skonfigurować więcej niż jeden proces.

To jedno z prostych rozwiązań, które potrafi zaoszczędzić masę czasu. A mamy w zapasie jeszcze jedno!

Automatyzacje, które dbają o candidate experience

Kiedy zamówisz coś online lubisz wiedzieć, co dzieje się z Twoim zamówieniem. Tak samo kandydat doceni, jeśli powiesz mu, co dzieje się z jego aplikacją. Dlatego Elevato daje Ci możliwość automatycznej wysyłki maila w momencie zmiany statusu rekrutacji. Treść wiadomości możesz przygotować wcześniej, możesz ją również edytować przed wysłaniem. Do Ciebie należy decyzja, czy system ATS wyśle maila korzystając z Twojej imiennej skrzynki czy z adresu ogólnego.

Dzięki temu rozwiązaniu ciszę między etapami będą przerywały wiadomości, które poinformują kandydata o postępach rekrutacji. To buduje zaufanie, daje poczucie kontroli, a w rezultacie przekłada się na pozytywne candidate experience.

Ponad 20 stron praktycznej wiedzy i wskazówek!

Pobierz przewodnik „Jak wybrać i wdrożyć system ATS?”

Ikona książki

Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, aby wybrać najlepszy system ATS?

Jak wybrać i wdrożyć system ATS? Przewodnik dla rekruterów

Konfiguracja procesów rekrutacyjnych od Elevato – oszczędność czasu dla Ciebie, spokój dla kandydata

Z Elevato to narzędzia służą procesowi, nie na odwrót. Podsumujmy krótko: możliwość skonfigurowania oraz zmian etapów procesów rekrutacyjnych ułatwi Twoją pracę i oszczędzi czas. Z kolei dzięki automatyzacji możliwa jest wysyłka wiadomości do kandydatów, a to uwolni kilka(naście? Dziesiąt?) Twoich cennych minut. Co zrobisz z tym czasem? To zależy od Ciebie. My polecamy zajrzeć do naszego newslettera.

A jeśli masz dodatkowe pytania, napisz do nas! Chętnie opowiemy Ci więcej o możliwościach Elevato.

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!