Dostosowywanie metod rekrutacyjnych do stałego rozwoju technologiczno-cywilizacyjnego nie tylko świadczy o nowoczesności firmy szukającej pracowników, ale może znacznie przyspieszyć cały proces. Dawne osobiste przynoszenie CV przez kandydatów do zakładu pracy czy szukanie zatrudnienia w gazetach dziś prawie całkowicie odeszło w zapomnienie. Przedstawiamy najbardziej nowoczesne metody rekrutacji.

Co i jak mierzyć w kampaniach rekrutacyjnych?

Obejrzyj webinarium i dowiedz się, jak zwiększać skuteczność na wszystkich etapach rekrutacji!

Laptop
Ikona kina
Ikona Teczki
Ikona Wykresu

Rekrutacja online

Inaczej nazywana e-rekrutacją jest dziś jedną z najbardziej popularnych metod pozyskiwania pracowników. Internetowe poszukiwanie kandydatów do pracy jest wygodne dla obu stron; potencjalny pracownik może przeglądać oferty z własnego łóżka, a pracodawca nie musi obawiać się o to, że jego ogłoszenie dotrze do niewielkiej liczby odbiorców. Rekrutacja online wykorzystuje przeróżne formy pozyskiwania pracowników, między innymi poprzez:

  • portale z ogłoszeniami lokalnymi,
  • portale dedykowane ogłoszeniom dotyczącym pracy,
  • media społecznościowe,
  • stronę internetową firmy.

Ta nowoczesna forma rekrutacji jest nie tylko bardzo komfortowa, ale przede wszystkim potrafi znacznie oszczędzić czas przeznaczony na cały proces. Możliwość zastosowania formularza rekrutacyjnego pozwala na dokładniejszą selekcję kandydatów, dzięki czemu na spotkanie zostają zaproszone tylko osoby najbardziej odpowiadające wymaganiom firmy. Rekruterzy niejednokrotnie nie muszą nawet zapraszać potencjalnych pracowników na bezpośrednią rozmowę kwalifikacyjną; ją również można przeprowadzić internetowo.

Wideo rekrutacja

Ponad 20 stron praktycznej wiedzy i wskazówek!

Pobierz przewodnik „Jak wybrać i wdrożyć system ATS?”

Ikona książki

Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, aby wybrać najlepszy system ATS?

Jak wybrać i wdrożyć system ATS? Przewodnik dla rekruterów

To termin, który może obejmować dwie osobne kwestie: nadesłanie przez kandydata CV w formie wideo lub odbycie w niej rozmowy kwalifikacyjnej – albo jedno i drugie. To jedna z najbardziej nowoczesnych metod rekrutacji pracowników, nie wymaga bowiem nawet odbycia realnego spotkania twarzą w twarz z kandydatami. To korzyść dla obu stron: zainteresowani pracą nie muszą dojeżdżać do firmy, z której oferty mogą po rozmowie zrezygnować, a rekruter zostaje zwolniony z obowiązku wyodrębnienia pokoju do celów rekrutacyjnych i oszczędza czas w przypadku braku pojawienia się któregoś z kandydatów. Co więcej, wideo-rozmowa staje się swoistym testem w przypadku poszukiwania pracowników na stanowiska wymagających znajomości nowych technologii i umiejętności ich obsługiwania.

Odkryj Elevato! Sprawdź, co potrafi nasz ATS!

Śmiało! Już nie możemy się doczekać, żeby pokazać Ci wszystkie super moce Elevato 😊.

Kobieta z rękami przy twarzy

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!