Co jest dla Ciebie największym wyzwaniem w rekrutacji? Trafienie z ofertą do wartościowych kandydatów? Zbieranie zgłoszeń i odpowiadanie na nie? Niepewność, czy dany kandydat może stać się w przyszłości wartościowym pracownikiem? Być może program do rekrutacji pracowników jest odpowiedzią na wszystkie te wyzwania.

Odpowiedź na potrzebę

Ponad 20 stron praktycznej wiedzy i wskazówek!

Pobierz przewodnik „Jak wybrać i wdrożyć system ATS?”

Ikona książki

Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, aby wybrać najlepszy system ATS?

Jak wybrać i wdrożyć system ATS? Przewodnik dla rekruterów

Dla jednych rekrutacja zaczyna się w momencie wystąpienia palącej potrzeby uzupełnienia wakatu. Może to być spowodowane wypadkiem losowym lub zwolnieniem się pracownika. Dla innych rekrutacja to codzienna praca – rozwój firmy przy rynku kandydata powoduje, że wciąż musimy szukać nowych pracowników. Najlepiej – idealnie dopasowanych do funkcji i profilu stanowiska. Niezależnie od powodu, czujesz presję czasu i oczekiwań. Chcesz przeprowadzić rekrutację szybko i skutecznie. Program do rekrutacji pracowników nie jest czymś, bez czego nie można się obyć. Tylko czy stać cię na to, aby nie wykorzystać wszystkich dostępnych możliwości?

30% wyszukiwań w Google jest powiązanych z rekrutacją

Czas i pieniądze

Oczywistym jest, że w biznesie liczą się dwie rzeczy – czas i pieniądze. Przekłada się to również na rekrutację. Chcesz to zrobić efektywnie. Zdajesz sobie sprawę, że skuteczna rekrutacja wymaga środków pieniężnych i czasu, ale nie chcesz przeznaczać na to więcej, niż potrzeba. To właśnie w tym momencie ujawniają się zalety programu do rekrutacji. Wyobraź sobie, że zamiast przeglądania maili i otwierania pojedynczych CV, masz je wszystkie w jednym miejscu i możesz porównywać bez drukowania. Jest łatwiej? A to dopiero początek.

Jeden system

Każda rekrutacja opiera się o te same kroki. Określasz listę wymagań oczekiwanych od kandydata na dane stanowisko. Na jej podstawie tworzysz ofertę i dystrybuujesz ją w Internecie. Pozyskiwanie kandydatów z wielu źródeł jest kluczowe w procesie rekrutacji. Zbierasz zgłoszenia, weryfikujesz je i umawiasz się z kandydatami. Po rozmowach kwalifikacyjnych tworzysz krótką listę, z której wybierasz pracownika. Po co mi program – zapytasz? Po to, aby oprócz intuicji, móc wykorzystać rzeczywiste dane i nie pominąć niczego istotnego. Jeden system dla wszystkich informacji dotyczących procesu rekrutacji to:

  • zaawansowane zarządzanie wszystkimi informacjami dotyczącymi kandydatów oraz projektów rekrutacyjnych w firmie,
  • wydajna praca dzięki intuicyjnemu interfejsowi, który umożliwia wykorzystanie szablonów formularzy i ofert pracy,
  • automatyzacja funkcji takich jak odpowiadanie kandydatom, którzy nie przeszli procesu rekrutacji,
  • szybka publikacja ofert pracy na stronie firmowej, w mediach społecznościowych i na portalach ogłoszeniowych,
  • dostęp do danych z każdego miejsca poprzez przeglądarkę internetową,
  • najwyższy stopień bezpieczeństwa danych.

Co to oznacza dla procesu rekrutacji?

Program do rekrutacji pracowników od samego początku zmienia sposób jej przeprowadzania.Łatwo tworzysz dowolny formularz, dostosowany do stanowiska. Wygodnie wysyłasz go do dowolnego portalu ogłoszeniowego. Kandydat aplikuje za pośrednictwem formularza dostępnego online. Eksportujesz CV do plików PDF, aby ujednolicić karty kandydatów. Wykorzystujesz automatyczne powiadomienia, a przysłane aplikacje trafiają z klienta poczty bezpośrednio do systemu. Ważna jest też współpraca z biznesem – managerowie oceniają kandydatów i rekomendują dalsze działania. Otrzymujesz raporty na temat spotkań z kandydatami i statusu projektów rekrutacyjnych. Na samym końcu wykorzystujesz ranking kandydatów, aby ułatwić sobie selekcję wartościowych aplikacji.

Steve Jobs

Program do rekrutacji pracowników – czy rzeczywiście go potrzebuję?

Teoretycznie możesz zrobić to wszystko we własnym zakresie. Robiłeś tak do tej pory, prawda? Czy każda rekrutacja zakończyła się sukcesem? A jeśli miałbyś szansę na zwiększenie prawdopodobieństwa sukcesu, to czy stać Cię na jej zignorowanie? Program do rekrutacji pracowników nie jest czymś, bez czego nie można się obyć, ale dzięki niemu masz pewność, że zrobiłeś wszystko, co możliwe, aby rekrutacja się powiodła.

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!