Ostatnio na naszym blogu pisaliśmy o synchronizacji konta Elevato z kalendarzem od Microsoft 365 i Google Workspace, z której korzysta już coraz więcej rekruterów. Dzięki temu organizacja pracy przenosi się na zupełnie inny, wygodniejszy i sprawniejszy poziom – co oczywiście ułatwia codzienną pracę. Jednak mówiąc o możliwościach, jakie daje Elevato, nie sposób nie wspomnieć o synchronizacji logowania z naszym systemem ATS. Wyjaśniamy, dlaczego warto zdecydować się na wdrożenie takiej integracji.

Korzyści płynące z synchronizacji logowania

Ponad 20 stron praktycznej wiedzy i wskazówek!

Pobierz przewodnik „Jak wybrać i wdrożyć system ATS?”

Ikona książki

Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, aby wybrać najlepszy system ATS?

Jak wybrać i wdrożyć system ATS? Przewodnik dla rekruterów

W wielu przypadkach wdrażanie nowego oprogramowania kojarzy się z masą pracy, poświęcaniem czasu oraz ustalaniem kolejnych danych do logowania. Udowadniamy, że w przypadku Elevato wygląda to zupełnie inaczej!

Wygoda dla rekruterów….

Decydując się na synchronizację logowania systemem Elevato, nie musisz martwić się wymyślaniem i zapamiętywaniem nowego loginu czy hasła. Działasz na tych samych danych, które wykorzystujesz do zalogowania się na innych firmowych systemach.

..i menedżerów

Taka opcja jest też oczywiście bardzo korzystna dla  menedżerów. którzy sporadycznie korzystają z systemu w momencie prowadzenie rekrutacji do swoich zespołów. Czy zdarzyło Ci się usłyszeć od nich tekst obiekcje typu: “Och nie, jakiś zewnętrzny system do którego muszę się logować i pamiętać hasło”? Wiemy od naszych klientów, że po uruchomieniu synchronizacji logowania znika podstawowa bariera wejścia (konieczność pamiętania hasła) i dzięki temu menedżerowie chętniej korzystają z systemu:)

Bezpieczeństwo IT

W organizacjach najczęściej dostęp użytkowników do aplikacji zewnętrznych jest kontrolowany i zarządzany centralnie. Jeżeli w przypadku korzystania z różnych systemów loginy użytkowników są osobne, wówczas administrator nie ma pełnej wiedzy, kto z jakiego oprogramowania korzysta (a w przypadku rekrutacji i ATS mówimy o dostępie do danych osobowych). Dlatego też dzięki włączonej integracji logowania w razie jakichkolwiek problemów administrator może natychmiast zablokować dostęp do Elevato. 

Drugim aspektem, o którym warto wspomnieć, to spójna polityka haseł. W wielu firmach wszystkie dostępy oraz hasła regulowane są zazwyczaj przez pracowników działu IT. Tak jak już wspomnieliśmy, do Elevato logowanie następuje po ustaleniu tych samych haseł i loginów, jak w przypadku pozostałych systemów w firmie. 

Trzecia kwestia, to 2FA (Two-Factor Authentication). Jeśli dział IT w Twojej firmie zadecyduje o logowaniu z dodatkową autoryzacją przez SMS, to w  ten sam sposób będzie też wyglądało logowanie do systemu ATS od Elevato. 

Jak widzisz, synchronizacja logowania niesie za sobą szereg korzyści zarówno dla Ciebie jako osoby odpowiedzialnej za rekrutację, jak i menedżerów, z którymi w tym zakresie współpracujesz. Usprawni to Twoją pracę, dbając jednocześnie o bezpieczeństwo danych, z którymi masz styczność. Prawda jest taka, że im mniej kroków w systemie musisz wykonać do realizacji swojego celu, tym większą ma on dla Ciebie użyteczność.


Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z naszymi doradcami i zobacz, jak możesz usprawnić swoje rekrutacje z Elevato!

Odkryj Elevato! Sprawdź, co potrafi nasz ATS!

Śmiało! Już nie możemy się doczekać, żeby pokazać Ci wszystkie super moce Elevato 😊.

Kobieta z rękami przy twarzy

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!