Wyobraź sobie, że prowadzisz rekrutację, w której potrzebna jest nietypowa umiejętność. Może być to znajomość jakiegoś języka, zagadnienia technicznego lub programu. Proces rekrutacyjny nie ma przed Tobą tajemnic, ale o programowaniu lub gramatyce norweskiej wiesz tyle, że istnieją. Najprawdopodobniej jest to moment, w której do poprosisz o wsparcie weryfikatora technicznego, który sprawdzi umiejętności kandydata w pożądanej dziedzinie. Jest to rozwiązanie, z którego szczególnie chętnie korzystają rekruterzy IT. Opowiemy Ci, w jaki sposób uwzględniliśmy to w Elevato.

Dlaczego potwierdzenie kluczowych kompetencji jest tak ważne?

Czy wiesz, że koszt nieudanej rekrutacji to nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych? [1] Niesprawdzenie umiejętności kandydata może mocno odbić się na kieszeni firmy, zwłaszcza jeśli rekrutujesz na stanowiska managerskie lub do firm IT. Z Elevato możesz uwzględnić rolę weryfikatora w procesie rekrutacyjnym. Dzięki temu wszystkie osoby, które zaangażujesz w rekrutację, będą mogły z wyprzedzeniem zaplanować swoją pracę. 

Ponad 20 stron praktycznej wiedzy i wskazówek!

Pobierz przewodnik „Jak wybrać i wdrożyć system ATS?”

Ikona książki

Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, aby wybrać najlepszy system ATS?

Jak wybrać i wdrożyć system ATS? Przewodnik dla rekruterów

Obserwator – weryfikator techniczny

Uwzględnienie wsparcia osoby, która zweryfikuje umiejętności kandydata, jest banalnie proste. Wystarczy, że nadasz takiej osobie odpowiednią rolę w Elevato (i, oczywiście, poprosisz ją wcześniej o pomoc). I gotowe! Weryfikator uzyska podgląd niektórych danych kandydata. Zobaczy jego CV, uzyska możliwość umówienia spotkania oraz wprowadzenia swojego komentarza.. Na swoim koncie zobaczy listę wszystkich udostępnionych mu kandydatów właśnie na etapie weryfikacji technicznej. Nie musi mieć wglądu w dalszą historię.Co jest jeszcze istotne – weryfikator nie zobaczy oczekiwań finansowych kandydata.

Wszystkie informacje w jednym miejscu.

Po wprowadzeniu komentarza przez weryfikatora technicznego zarówno Ty, jak i osoby związane z danym procesem znajdziecie wszystkie informacje w jednym miejscu. To usprawni komunikację i zniweluje sytuacje, w których rozmowę techniczną musi przeprowadzić ktoś znienacka wyrwany od swoich obowiązków, bo zapomnieliśmy go wcześniej poprosić… 

Chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach Elevato? Napisz do nas, chętnie Ci o nich opowiemy!

  1. Marianna Król, Ile nieudane rekrutacje kosztują twoją firmę, https://www.ican.pl/b/ile-nieudane-rekrutacje-kosztuja-twoja-firme/QAQpjtQ6

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!