Lato z Elevato skończyło się w wielkim stylu! W jeden z ostatnich dni lata spotkała się grupa wyjątkowych osób. To klienci oraz przyjaciele Elevato zajrzeli do Centrum Zarządzania Światem w Warszawie, aby osobiście spotkać osoby, których ATS na co dzień wspiera je w rekrutacji. Jak przebiegł pierwszy w historii Meetup Elevato? Co zaskoczyło naszych gości?

Zapraszamy Was do przejrzenia relacji. Obiecujemy dużo zdjęć i mnóstwo uśmiechu!

Skąd ten pomysł?

Jak wiecie (lub za chwilę się dowiecie), w Elevato pracujemy głównie zdalnie. Chcemy odpowiadać na potrzeby naszych klientów szybko, dlatego większość spotkań, w tym prezentacje, odbywa się na odległość. Nie wszystkich nas znacie, a i niecały zespół miał przyjemność poznać wszystkich naszych klientów osobiście.

Współczesne możliwości technologiczne są wspaniałe (o czym Jacek Krajewski wspomniał między innymi w panelu dotyczącym AI w rekrutacji), ale co spotkanie, to spotkanie!

Ponadto chcieliśmy Wam podziękować za świetną współpracę. Z niektórymi z Was działamy już od wielu lat! A wiemy, że w naszej branży możliwość spotkania się przy czymś dobrym do zjedzenia, miłym do wypicia, z opcją networkingu w przyjaznej atmosferze i wygrania czegoś ciekawego, to jedna z najlepszych form podziękowań.

Trochę merytorycznej wiedzy

Po przywitaniu naszych gości i wręczeniu im paczki pełnej upominków, rozpoczęliśmy krótką część merytoryczną. Jacek Krajewski opowiedział nieco więcej o możliwościach, które sztuczna inteligencja daje branży HR. Wśród wymienionych opcji pojawiły się:

  • przygotowanie do rozmowy z hiring managerem (briefing),
  • przygotowanie opisu stanowiska (job description),
  • stworzenie treści ogłoszenia o pracę,
  • stworzenie podstaw pod strategię pozyskiwania talentów,
  • przygotowanie kwerendy, słów kluczowych pod kątem wyszukiwania kandydatów na LinkedIn oraz innych serwisach,
  • przygotowanie testów/zadań na rozmowę techniczną.

I o wiele więcej. Prezentacja Jacka nie wyczerpała tematu, chętnie dzieliliście się swoimi spostrzeżeniami oraz uwagami w późniejszej dyskusji. Porozmawialiśmy także o zagrożeniach, wynikających z zatrudnienia sztucznej inteligencji w obszarze HR. Cieszymy się, że jesteście tak chętni do wymiany opinii i doświadczeń. To pokazuje, że polski HR jest gotowy do rozwoju technologicznego, ale nie podąża ślepo za trendami. Zamiast tego, dogłębnie je analizuje.

Jeszcze trochę wiedzy i nowości

Po krótkiej przerwie Krzysztof Ogniewski, CEO Elevato, zaprosił uczestników w podróż po idealnym procesie rekrutacyjnym. Idealnym, czyli takim, który pozwoli wykorzystać pełen potencjał naszego systemu ATS. Krzysiek opowiedział o funkcjach, z których już dziś możecie korzystać: pokazał Wam naszą tablicę kanban, wizualizację lejka rekrutacyjnego, mnogość opcji raportowania, w tym powodów odrzuceń i rezygnacji… Ale na tym nie koniec. Goście naszego wydarzenia jako pierwsi dowiedzieli się o nowych funkcjonalnościach, które pojawią się w Elevato niebawem

I po tej prezentacji uczestnicy chętnie angażowali się w rozmowę. Widać, że przygotowane usprawnienia naprawdę pomogą Wam w codziennej pracy!

Pytań szał, czyli quiz wiedzy o Elevato

Po wiedzy przyszedł czas na rozrywkę. Przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym do wygrania było kilka fajnych nagród. I był to jeden z najmocniejszych, a na pewno — najzabawniejszych momentów całego spotkania. Błyszczeliście wiedzą, a Jacek komentował to wszystko trybie niemalże komentatora sportowego. Rywalizacja była zdrowa, choć zacięta!… Kiedy pył opadł, na podium zaprosiliśmy troje zwycięzców: Adrianę, Annę i Adama – jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

Podsumowanie

Wydarzenie spotkało się ze świetnym odbiorem. Zapytaliśmy naszych uczestników o opinie. Oto kilka z nich:

Atmosfera – naturalna, brak “nadęcia”; rozmowy merytoryczne; ciekawa prezentacja o AI; Wasze uprzejme, ale nie wymuszone podejście do nas.

Zdecydowanie umiecie nie tylko w ATS, ale też w eventy 🙂

Bardzo dobrze jest się spotkać z ludźmi z branży, porozmawiać i wymienić się pomysłami.
Całe spotkanie przeprowadzone idealnie, nie było sztywno 🙂 wesoła ekipa Elevato.
Prezentacje nie za długie, dobrze się słuchało.

Bardzo dużo fajnych, przydatnych informacji i możliwość wymiany doświadczeń ale też rozwiązań.

Bardzo fajna atmosfera, nienachalna zachęta do networkingu, super ekipa z Elevato 🙂

Dla nas, dla Elevato, to podwójnie ważne. Po pierwsze — chcieliśmy Wam podziękować i wiemy, że nam się udało. Po drugie, spotkanie w pełnym składzie to nieoceniona wartość w dobie pracy zdalnej. Pełen skład Elevato w jednym miejscu często się nie zdarza!

Cieszymy się, że byliście.

Dziękujemy i do następnego razu! A jeśli chcesz zobaczyć pełną galerię zdjęć z wydarzenia, zajrzyj tutaj.

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!