Proaktywni rekruterzy wiedzą, że obecność na portalach z ogłoszeniami o pracę to nie jedyne źródło pozyskiwania CV. Chcąc pozostać blisko kandydatów, należy zadbać także o obecność w social mediach. Według raportu dla portalu LepszaPraca.pl, nawet 80% poleceń pracowniczych odbywa się przez Facebooka. Grupy tematyczne to fantastyczne miejsca, w których zbierają się osoby już na starcie spełniające co najmniej kilka warunków z profilu idealnego kandydata. Jak wykorzystać to z Elevato? Odpowiadamy.

Publikacja ogłoszenia w social mediach

Twoja oferta rekrutacyjna jest już opublikowana? Świetnie! Udostępnienie w social mediach jest banalnie proste. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Oferta pracy” w Twoim projekcie rekrutacyjnym, a następnie wybierzesz opcję „Udostępnij”. Serwisy, w których możesz udostępnić ofertę to Facebook, Twitter i oczywiście LinkedIn. Po zalogowaniu się zyskasz dostęp do poszczególnych opcji:

  • Facebook daje możliwość publikacji na osi czasu, w określonej grupie lub na zarządzanej stronie,
  • LinkedIn – tu udostępnisz ofertę w ramach swojego konta lub wyślesz ją w prywatnej wiadomości,
  • Twitter pozwala na tylko jeden wybór. Oferta pracy pojawi się jako Tweet z linkiem oraz opisem.

Widzisz? To naprawdę łatwe! 

Kiedy zaczną spływać aplikacje, z łatwością sprawdzisz, która z jakiego źródła pochodzi. Dzięki temu samodzielnie ocenisz, czy obecność w social mediach działa również w przypadku Twoich procesów.

Lista 61 kluczowych funkcjonalności systemu ATS!

Pobierz checklistę możliwości systemu ATS

Ikona książki

Wszystkie funkcjonalności niezbędne w nowoczesnym systemie do rekrutacji!

Checklista możliwości systemu ATS

Social media jako element employer brandingu

Mimo że staramy się nie oceniać książki po okładce, to fakty są bezlitosne: wygląd ma znaczenie. A na pewno wygląd Twojego ogłoszenia. Dlatego w najbliższym czasie Elevato wprowadzi możliwość wyboru miniaturki, która będzie widoczna przy poście z ofertą pracy. Jesteśmy przekonani, że to rozwiązanie docenisz zarówno Ty, jak i Twoi kandydaci.

Chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach Elevato? Umów się na prezentację i dowiedz się, co możemy dla Ciebie zrobić!

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!