Czy znasz już tablice kanban? Jeśli nie, poznajcie się: kanban to sposób na zarządzanie projektami poprzez wizualizację. Dzięki tablicy stworzonej z tą metodą dosłownie zobaczysz, a następnie zorganizujesz cały proces w prosty, ale niezwykle skuteczny sposób. Metodę tę z powodzeniem można zastosować przy zarządzaniu procesem rekrutacji. Dzięki temu szybko sprawdzisz postępy w rekrutacji oraz rozkład kandydatów na poszczególnych jej etapach.

Twoja tablica kanban może wyglądać tak, jak chcesz. Skorzystaj z wybranych przez nas nazw statusów / etapów rekrutacji lub wybierz własne. Każdy proces rekrutacyjny jest inny, dlatego masz możliwość dopasowania działania narzędzia do specyfiki, której wymaga Twoja praca.

Na tablicy kanban zobaczysz karty osób, które znajdują się właśnie w poszczególnych etapach procesu. Jeśli chcesz, możesz z każdym kandydatem pracować osobno. Możesz też wykonywać działania na większej liczbie kandydatów jednocześnie, co z pewnością zaoszczędzi Ci sporo czasu. Wystarczy dosłownie kilka kliknięć, żeby wysłać do wszystkich maila lub sms bądź też zmienić ich status w rekrutacji.

Ponad 20 stron praktycznej wiedzy i wskazówek!

Pobierz przewodnik „Jak wybrać i wdrożyć system ATS?”

Ikona książki

Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, aby wybrać najlepszy system ATS?

Jak wybrać i wdrożyć system ATS? Przewodnik dla rekruterów

Zmiana statusu w procesie rekrutacyjnym brzmi jak poważne działanie, ale zrobisz to prostym sposobem. „Przeciągnij i upuść”, i już. Intuicyjność systemu to nasz atut. Chcemy, aby każdy z naszych użytkowników — wśród nich i Ty — mógł dzięki nam pracować wygodniej.

Wszystko to, co powyżej, to tylko kilka funkcji tablicy kanban od Elevato. Chcesz poznać ich więcej? Obejrzyj wideo, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

To, w jaki sposób wyświetlisz listę kandydatów, z pewnością zależy od Twoich preferencji, specyfiki danego procesu rekrutacji czy też liczby nadesłanych aplikacji. Czy będzie to klasyczna lista, czy też wspomniany kanban – w Elevato dajemy Ci wybór, a to Ty decydujesz, jak Ci będzie najwygodniej pracować na naszym systemie:)

Brzmi ciekawie i chcesz dowiedzieć się więcej?  Skontaktuj się z nami! Z chęcią opowiemy Ci, jak jeszcze możesz usprawnić swój proces rekrutacji dzięki Elevato.

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!