Odpowiednio prowadzone rekrutacje są kluczowe dla każdego biznesu. Kompetentne osoby odpowiadające potrzebom stanowiska to przepustka do sukcesu organizacji. Być może wydaje Ci się to banalne i oczywiste. Praktyka pokazuje jednak, że kiedy przychodzi do podjęcia działania — w tym przypadku w postaci zgłoszenia potrzeby rekrutacyjnej — teoria potrafi się zgubić.

Na przykład zamiast klarownego, dobrze przemyślanego briefu rekrutacyjnego, otrzymujesz krótkie zdanie o tym, że trzeba kogoś zatrudnić. W dodatku rzucone gdzieś w biegu. Albo znajdujesz na biurku odręczną notatkę lub przeskanowany formularz w skrzynce. Znasz to? Mamy nadzieję, że tylko z opowieści. Jeśli jest to Twoja codzienność, którą chcesz uporządkować — poznaj funkcję zgłaszania potrzeby rekrutacyjnej z pomocą Elevato.

Formularz potrzeby rekrutacyjnej Elevato

Nasz system ATS Elevato oferuje menedżerom opcję poinformowania rekrutera, że chciałby wesprzeć swój zespół nową osobą. Dzięki temu wszystko, co dotyczy rekrutacji, znajdziesz w jednym miejscu, od potrzeby przez cały proces. Dodatkowa zaleta tego rozwiązania to brak konieczności dodatkowych szkoleń z kolejnych systemów czy otwierania osobnego programu.

Lista 61 kluczowych funkcjonalności systemu ATS!

Pobierz checklistę możliwości systemu ATS

Ikona książki

Wszystkie funkcjonalności niezbędne w nowoczesnym systemie do rekrutacji!

Checklista możliwości systemu ATS

Kiedy menedżer chce przekazać potrzebę rekrutacyjną, wystarczy, że wejdzie w odpowiedni formularz. Uzupełnienie go jest bardzo intuicyjne. Kilka pól jest obligatoryjnych. Dlaczego? Jest to minimum informacyjne, bez którego nie zaczniesz rekrutacji. Jeśli menedżer ma jednak możliwość (i chęci), formularz zawiera także dodatkowe pytania, które pozwolą zbriefować potrzebę rekrutacyjną od ogółu (kto, od kiedy, za ile) do szczegółu (dokładny opis kompetencji). 

Stanowisko jest niestandardowe lub pojawią się kwestie wymagające większej precyzji? Nie ma sprawy, menedżer znajdzie opcję dołączenia dodatkowych dokumentów, na przykład opisu wymagań lub profilu pracownika. Po wciśnięciu przycisku „Wyślij” w profilu odpowiedniego rekrutera pojawi się informacja o wpłynięciu nowego zapotrzebowania na pracownika. Jeśli tym rekruterem będziesz Ty, zobaczysz formularz i zdecydujesz, czy zatwierdzisz, czy odrzucisz wniosek menedżera o rozpoczęcie rekrutacji na dane stanowisko. 

Powiadomienia sprawią, że wszyscy zainteresowani będą na bieżąco ze statusem wniosku, dzięki czemu ani Ty, ani menedżer nie pominiecie żadnej istotnej kwestii. Z kolei po zatwierdzeniu wniosku możesz dodać nowy projekt rekrutacyjny, w którym automatycznie pojawią się informacje podane wcześniej w briefie.

Ponad 20 stron praktycznej wiedzy i wskazówek!

Pobierz przewodnik „Jak wybrać i wdrożyć system ATS?”

Ikona książki

Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, aby wybrać najlepszy system ATS?

Jak wybrać i wdrożyć system ATS? Przewodnik dla rekruterów

Potrzeba rekrutacyjna i dalszy proces w jednym miejscu

Zgłoszenie przez Elevato potrzeby rekrutacyjnej brzmi o wiele lepiej, niż ręcznie wypisany i zeskanowany formularz, prawda? Dzięki temu, że wszystko znajdziesz w jednym miejscu, zdecydowanie łatwiej będzie Ci zorganizować codzienną pracę i zaoszczędzić czas. A jasny i klarowny formularz z pewnością poprawi dopasowanie kandydatów do profilu kompetencji oczekiwanego przez menedżera. Ty rozpoczniesz proces skazany na sukces, do organizacji trafi odpowiedni pracownik, a to wszystko dzięki wygodnemu briefingowi. Aż szkoda, że nie można było z tego korzystać wcześniej, prawda?

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami i daj sobie powiedzieć, jak jeszcze możemy Ci pomóc!

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!